X
444 20 35
Türkiye’nin Her Yerindeyiz
COPYRIGHT © KARMOD 2014

Afet Acil Deprem Konutları

İstenmeyen tabi afetler veya mülteci göçüne neden olan savaş gibi durumlarda ortaya çıkan barınma sorununun çok kısa sürede acil yerleşim üniteleriyle çözümü gerekmektedir. Karmod iyi organize olmuş ekipleri ve hızlı üretim teknolojisi ile kullanıma hazır afet acil deprem konutları üretmektedir.

 

Uluslararası yaşam standartları dikkate alınarak hazırlanan üretimler uzman ekiplerce hızlı kurulumla da desteklenmektedir.  Karmod, uluslararası organizasyonlarda Birleşmiş Milletler ve bölgesel kurumlarla beraber yurt içi organizasyonlarda AFAD, Kızılay, TİKA gibi kamu kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarının çok sayıda projesine çözüm ortağı olmuştur.

 

Tabi afetler ve mülteci kamplarının kurulumunda en önemli unsur hızlı üretim ve kurulumdur. Bir taraftan bu sağlanırken ünitelerin barınma ihtiyacının çözümünden sonra başka mekânlarda kullanılabilir nitelik taşıması da önemli bir husustur. Yani yaşam ünitelerinin de monte tekrar kullanım özelliğine sahip olmasıdır. Bir diğer nokta da ekonomik maliyet unsurudur. Karmod üretimlerinin en önemli özelliği hızlı üretim ve kurulum, de monte ürün özelliği ile tekrar kullanılabilirlik ve ekonomik fiyat avantajı içeriyor olmasıdır.

 

Yakın zamanda gerçekleşen üzücü Van depremi sonrası açığa çıkan barınma ihtiyaçları için 500 adet konteyner yaşam ünitesiyle destek sağladık. Yine yakın zamanda Irak için çok sayıda yerleşim kampı üretimi gerçekleştirdik. Venezüella ve Afrika’nın yanı sıra son olarak Suriye’deki savaş durumundan dolayı yaşadıkları yerleri terk ederek ülkemize sığınan mültecilere çok sayıda yaşam ünitesi üretimi gerçekleştirdik. Karmod olarak hazır projelerle beraber çok sayıda fonksiyonel kullanım özelliğine sahip acil yerleşim ünitesi planıyla mağdur insanların zor zamanlarında sığınacakları yaşam alanlarının üretimine devam ediyoruz.

 

Karmod, acil yerleşim ünitelerinde yaşam alanları ile beraber, yönetim merkezi, kriz danışma merkezi, sağlık ocağı, hastane, eğitim binaları, cami gibi sosyal mekânların projelendirme ile beraber üretimini de gerçekleştirmektedir.